REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Wielkie zwolnienia w japońskiej firmie z branży automotive w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zwolnienia w japońskiej firmie z branży automotive w woj. śląskim
Kolejne złe wiadomości dotyczące branży motoryzacyjnej w Polsce. Firma Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie, w województwie śląskim (należąca do japońskiej grupy Yazaki Corporation) szykuje się do drastycznej redukcji zatrudnienia. Polska fabryka tego światowego koncernu, która zajmuje się produkcją wiązek elektrycznych do samochodów, zwolni 230 pracowników. Zostanie tylko 37 osób.
Panattoni ukończyło w Bieruniu fabrykę dla Grupy Hager. Wartość inwestycji wyniosła ok. 50 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni ukończyło w Bieruniu fabrykę dla Grupy Hager. Wartość inwestycji wyniosła ok. 50 mln euro
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował kolejną budowę zakładu produkcyjnego na Śląsku. Deweloper ukończył obiekt o powierzchni 21 500 mkw. dla Grupy Hager – wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych. Najnowocześniejsza fabryka w portfolio Grupy Hager służyć będzie, przede wszystkim, do produkcji elektrycznych urządzeń zabezpieczających.
Włoski koncern Magneti Marelli zwolni ok. 140 osób w fabryce w Bielsku-Białejartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern Magneti Marelli zwolni ok. 140 osób w fabryce w Bielsku-Białej
Kolejne złe informacje dotyczące branży motoryzacyjnej w Polsce, w województwie śląskim. Do końca 2024 roku z fabryki włoskiego koncernu Magneti Marelli w Bielsku-Białej zwolnionych ma zostać ok. 140 pracowników. To łącznie aż jedna trzecia całej załogi polskiego zakładu tego międzynarodowego koncernu.
Mondelez Polska rozbudowuje fabrykę ciastek w Płońsku. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Mondelez Polska rozbudowuje fabrykę ciastek w Płońsku. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
W ramach powiększania skali działalności fabryki ciastek Mondelez Polska w Płońsku do 2024 roku powstaną w pełni operacyjne, innowacyjne dwie nowe linie produkcyjne. Dodatkowo, trwają prace nad nowym budynkiem socjalno-administracyjnym dla wszystkich pracowników fabryki, w tym nowe szatnie, stołówka, biura i specjalne punkty sanitarno-higieniczne.
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnych
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie małopolskim. 3 kwietnia szwajcarska firma R&S Group Holding AG, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy i innych komponentów elektrycznych dokonał oficjalnego otwarcia fabryki olejowych transformatorów dystrybucyjnych w Krzeczowie koło Bochni pod marką Rauscher & Stoecklin
Nowa Nakielska by PHN. Kolejny poprzemysłowy teren w Bydgoszczy przejdzie metamorfozęartykuł
Pokaż artykuł
Nowa Nakielska by PHN. Kolejny poprzemysłowy teren w Bydgoszczy przejdzie metamorfozę
Kolejny poprzemysłowy teren w Bydgoszczy przejdzie metamorfozę. Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą ALSTAL na realizację pierwszego etapu inwestycji Nowa Nakielska by PHN, zlokalizowanego w centrum Bydgoszczy przy ulicy Nakielskiej. W ramach tego etapu, którego realizacja potrwa ok. 20 miesięcy, powstanie 170 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 27 mkw. do 92 mkw.
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]
Trwa realizacja kolejnej wielkiej, zagranicznej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Polski producent rowerów elektrycznych Coci E-Motion wynajął ponad 4200 mkw. powierzchni w City Logistcs Warsaw IVartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent rowerów elektrycznych Coci E-Motion wynajął ponad 4200 mkw. powierzchni w City Logistcs Warsaw IV
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, wspiera rozwój elektromobilności. Coci E-Motion – polski producent rowerów elektrycznych – wynajął ponad 4200 mkw. powierzchni w ramach City Logistcs Warsaw IV na Annopolu – największej realizacji w granicach stolicy. Inwestycja stanowi istotne zaplecze dla warszawskiej fabryki firmy. W procesie poszukiwania lokalizacji i procesie negocjowania warunków najmu Coci E-Motion doradzali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.
Największy projekt "lex deweloper" w Polsce: jest zgoda na realizację I etapu [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Największy projekt "lex deweloper" w Polsce: jest zgoda na realizację I etapu [FILMY+WIZUALIZACJE]
Rada m.st. Warszawy przegłosowała 15 stycznia procedurę "Lex Deweloper" dla pierwszego etapu F.S.O. PARK — ogromnej inwestycji OKAM na terenach dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Pradze‑Północ. Wraz z mieszkaniami powstaną nowa szkoła, fragment parku i infrastruktura drogowa. Decyzja kończy niemal czteroletni proces przygotowań do transformacji jednego z największych poprzemysłowych obszarów w stolicy.
Polski producent okien inwestuje pod Legnicą, przy wsparciu LSSEartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent okien inwestuje pod Legnicą, przy wsparciu LSSE
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie dolnośląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (LSSE S.A.). Tym razem jest to spółka EURO-PLAST z Prochowic – polski producent okien z ponad 29-letnim doświadczeniem.
Przy dworcu Poznań Główny powstaje apartamentowiec Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy dworcu Poznań Główny powstaje apartamentowiec Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu powstaje nowa, duża inwestycja na terenie tzw. "Wolnych Torów". Przy ulicy Kolejowej 1, na Łazarzu swoją nową inwestycję Kolejova1 realizuje firma Novaform Polska.
Profine Polska otworzyła nową siedzibę i fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Profine Polska otworzyła nową siedzibę i fabrykę we Wrocławiu
Firma Profine Polska poinformowała o zakończeniu inwestycji, jaką była budowa siedziby i fabryki przy ulicy Rakietowej 41 we Wrocławiu. Firma zajmuje teren 4,5 ha na osiedlu Muchobór Wielki, w południowej części stolicy Dolnego Śląska.
Ogrody Geyera Apartamentyinwestycja
Pokaż inwestycję
Ogrody Geyera Apartamenty
Łódź, Śródmieście, Piotrkowska
Dalszy regres w polskiej energetyce, rok 2023 podsumowuje ekspert BCCartykuł
Pokaż artykuł
Dalszy regres w polskiej energetyce, rok 2023 podsumowuje ekspert BCC
W ostanim roku niestety nie odnotowaliśmy fundamentalnych zmian, o których można byłoby powiedzieć, że istotnie przyspieszą polską transformację energetyczną. Wręcz przeciwnie, zanotowano regres. Liczymy na to, że skuteczna transformacja energetyczna stanie się jednym z priorytetów dla rządu wyłonionego po wyborach 15 października w Polsce.
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru
Pod Wrocławiem powstała pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestor, polska firma Promet-Plast, lider Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, zbudował ją w Gaju Oławskim.
Konsorcjum polskich firm wybuduje za ponad 1,14 mld złotych bateryjny Magazyn Energii Gryfino artykuł
Pokaż artykuł
Konsorcjum polskich firm wybuduje za ponad 1,14 mld złotych bateryjny Magazyn Energii Gryfino
PGE Energia Odnawialna zawarła umowę z konsorcjum dwóch polskich firm: SPEC BAU POLSKA sp. z o.o. oraz El Professional sp. z o.o. na realizację bateryjnego Magazynu Energii Gryfino. Wartość umowy wyniosła ponad 1,14 mld zł brutto. Uruchomienie Magazynu Energii Gryfino planowane jest na koniec 2028 roku.
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
Jerozolimskie Business Park z umowami na blisko 3400 mkw. artykuł
Pokaż artykuł
Jerozolimskie Business Park z umowami na blisko 3400 mkw.
W ostatnim kwartale 2023 roku Apollo-Rida Poland, właściciel i zarządca Jerozolimskie Business Park, podpisał umowy najmu z sześcioma nowymi najemcami. Wyłącznym doradcą ds. wynajmu powierzchni biurowej w budynku jest firma Savills.
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończonaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończona
Grupa Energa konsekwentnie realizuje strategiczny program rozwoju źródeł odnawialnych. Energa Green Development, spółka zależna Energi, dokonała końcowego odbioru oraz uzyskała pozwolenie na użytkowanie farmy wiatrowej Szybowice (woj. opolskie) o łącznej mocy 37,4 MW. To już 19. lądowa farma wiatrowa w portfolio całej Grupy ORLEN, której częścią jest Energa.
REKLAMA